بیان استاد حاجی امیری پیرامون نسبت فراموشی به پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه و سلم

حدثنا ابن نمیر حدثنا عبدة و أبو معاویة عن هشام عن أبیه عن عائشة قالت کان النبی "صلى الله علیه وسلم " یَسْتَمِعُ قِرَاءَةَ رَجُلٌ فی الْمَسْجِدِ فقال  «رَحِمَهُ اللهُ لَقَدْ أَذْکَرَنِی آیَةً کُنْتُ أُنْسِیتُهَا»1

عایشه می گوید : پیامبر (ص) صدای قرائت شخصی را از مسجد شنید و فرمود : خدای او را رحمت کند ،که مرا به یاد آیه ای انداخت که ، آن را فراموش کرده بودم .

اگر به دقت این روایت را بخوانید ، متوجه می شوید که ، در این روایت (وهابیون ) به پیامبر (ص) نسبت فراموشی قرآن را می دهند . در حالی که این روایت که از صحیح مسلم ،اهل تسنن نقل می کنند ، مخالف نص صریح قرآن کریم می باشد .

سَنُقْرِئُکَ فَلَا تَنسَى‏ آیه (۶) سوره اعلی

به زودى تو را [به قرآن‏] خوانا کنیم ،که فراموش نکنى .هدف از بیان چنین روایاتی چیست ؟

چرا وهابیت به دنبال این هستند که ، عصمت پیامبر اکرم (ص) را برخلاف آیات و روایات خدشه دار نمایند ؟ چه کسانی از این سخنان سود می برند ، آیا این سخنان کذب ،بهانه ای به دست دشمنان اسلام نمی دهد ؟ با این سخنان چه موضوعی را می خواهیم ، ثابت کنیم ؟

جالب است ، هرجا به نفع شان است ، می گویند ،کفانا کتاب الله و هرجا به ضرر شان می شود ، صحاح سته می شود ، حجیت شرعی ، آخر بنشینید ، برای یکبار هم که شده ، تکلیف تان را با انتخاب اسلام محمدی (ص) یا اسلام آمریکایی و انگلیسی مشخص نمایید . وگرنه بیان این اکاذیب هیچ مشکلی را حل نمی کند . آخر چرا مقام پیامبر (ص) را برای مقاصد و توجیه جایگاه ابوبکر، عمر و عثمان پایین می آورید . یک بچه هم می فهمد که ، اگر پیامبر(ص) را معصوم ندانیم ، دیگر کفانا کتاب الله هم زیر سئوال می رود .

منبع :

1- صحیح مسلم ، ج 1 ، ص 543، حدیث 788 ، کتاب صلاة المسافرین و قصرها، باب33