روش جدید محرم شدن مردان و زنان در محل کار

عجب کشف جدیدی در پی فتوای رئیس بخش حدیث دانشگاه الازهر مصر ، درباره روش جدید محرم شدن مرد و زن در محیط های اداری ، پارلمان مصر  صحنه انتقادات تند نمایندگان فراکسیون "اخوان المسلمین" به الازهر شد .

 دکتر عزت عطیه ، رئیس بخش حدیث الازهر ، فتوا داده است اگر دو همکار (یک زن و یک مرد) در یک اتاق که درب آن توسط فردی جز آنها باز نمی شود ، کار می کنند ،بخواهند بین آنها محرمیت ایجاد شود ، زن می تواند پنج بار از شیر خود به همکار مرد خود بدهد و بدین ترتیب آنها با هم محرم و حضورشان در یک اتاق ، شرعی می شود .

براساس این فتوای عجیب ، در صورتی که این عمل انجام شود ، زن می تواند چهره و موهای خود را به مردی که شیرش را خورده است ، بنمایاند .

وی البته این را هم گفته است که چنین محرمیتی باید به صورت رسمی و کتبی ثبت شود.
براساس این فتوا ،کسانی که با این روش محرم می شوند ،می توانند ،با یکدیگر ازدواج کنند،ولی تا قبل از عقد متعارف شرعی،حق داشتن روابط زناشویی را نخواهند داشت . 

در واکنش به این فتوا،اعضای فراکسیون اخوان المسلمین در پارلمان مصر ، با اعلام نگرانی خود از طرح این موضوع ، خواستار  اصلاح فتوا از سوی الازهر شدند .
 
تعدادی از این نمایندگان فتوای الازهر را باعث رواج فساد در جامعه خواندند و اعلام داشتند که چنین فتوایی مخالف اجماع علمای اسلام است و باید پس گرفته شود .

/ 0 نظر / 29 بازدید