علت افزایش مصرف قرص اعصاب

۳- وجود گناه ، چراکه گناه آهنگ زندگی را نامنظم می کند.

یکی از خبرنگاران انگلیسی شبکه خبری BBC ، که اخیراً برای تهیه گزارش و ساخت برنامه ، به تعدادی از کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی، یمن، اردن، فلسطین و مصر سفر کرده بود.

در یکی از روزهایی که وی در عربستان به سر می‌برد، هنگام پخش اذان ؛  نوای زیبای " الله أکبر" اشک او را در آورده و به طور ناخودآگاه شروع به اشک ریختن می کند . او هنگامی که از بالای ساختمان مردم شهر را مشاهده می کند که هنگام شنیدن اذان، تمام مغازه‌ها را می بندند و برای نماز آماده می‌شوند، کاملا تعجب کرده و به یک باره شروع به گریه کردن می نماید!

در همین راستا مدتی پیش خبری تحت عنوان ذکر « الله » آرامش روحی می‌دهد که به نظر می‌رسد به خبر فوق مربوط می شود. متن این خبررا بدین شرح می آورد.

یک پژوهشگر هلندی غیرمسلمان چندی پیش تحقیقی در دانشگاه آمستردام انجام داده و به این نتیجه رسیده بود که ذکر کلمه جلاله « الله »  و تکرار آن و نیز صدای این لفظ ، موجب آرامش روحی می‌شود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می‌کند. این پژوهشگر غیرمسلمان هلندی طی گفتگویی در این باره گفت:

پس از انجام تحقیقاتی سه ساله که بر روی تعداد زیادی مسلمان که قرآن می‌خوانند و یا کلمه " الله " را می شنوند، به این نتیجه رسیدم که ذکر کلمه جلاله « الله » و تکرار آن و حتی شنیدن آن، موجب آرامش روحی می‌شود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می‌کند و نیز به تنفس انسان نظم و ترتیب می‌دهد. وی در ادامه افزود:

 من حتی در تحقیقاتم از افراد غیرمسلمان نیز استفاده کرده و آنان را مجبور به خواندن قرآن و گفتن ذکر « الله » کردم و نتیجه باز هم همان بود. خودم نیز از این نتیجه به شدت غافلگیر شدم ، زیرا تأثیر آن بر روی افراد افسرده، ناامید و نگران، تأثیری چشمگیر و عجیب بود. این پژوهشگر هلندی هم چنین گفت:

از نظر پزشکی برایم ثابت شد که حرف الف که کلمه « الله » با آن شروع می‌شود، از بخش بالایی سینه انسان خارج شده و باعث تنظیم تنفس می‌شود، به ویژه اگر تکرار شود و این تنظیم تنفس به انسان آرامش روحی می‌دهد. حرف لام که حرف دوم « الله » است نیز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقانی دهان می‌شود. تکرار شدن این حرکت که در کلمه « الله » تشدید دارد ، نیز در تنظیم و ترتیب تنفس تأثیرگذار است. اما حرف هاء حرکتی به ریه می‌دهد و بر دستگاه تنفسی و در نتیجه قلب تأثیر بسیار خوبی دارد و موجب تنظیم ضربان قلب می‌شود. به راستی که قرآن کریم در آیه‌ای کریمه می‌فرماید:

« الذین آمنوا وتطمئن قلوبهم بذکر الله ألا بذکر الله تطمئن القلوب »  

این خبر آرامش بخش را برای دوستانی که یاد خدا برایشان آرامش بخش نیست هم ارسال کنید.

/ 0 نظر / 38 بازدید